niedziela, 14 października 2012

Wybory najsympatyczniejszego kundelka Lublina 2012Najsympatyczniejszy kundelek Lublina już wybrany. Zaszczytny tytuł otrzymał nasz były podopieczny -  Lucky. Pies o takim imieniu jest "skazany" na sukces i szczęście;)
Lubelskie Błonia zapełniły się w niedzielę gromadką piesków, które prezentowały swoje umiejętności i walory zewnętrzne w specjalnie przygotowanych konkurencjach. Każda "rywalizacja" oceniana była przez jury, w którym zasiedli znani muzycy i aktorzy, a co najważniejsze wielcy miłośnicy zwierząt- Krzysztof Cugowski, Dariusz Tokarzewski i Roch Siemianowski , którego w podjęciu decyzji o przyznaniu tytułu psiaka  roku,  wspierała żona;)  Był z nami także kabaret Smile, który próbował wydobyć od uczestników konkursu, jak najwięcej informacji o uczuciach łączących opiekunów i ich czworonożnych podopiecznych, a całość imprezy poprowadził dziennikarz Łukasz Borkowski.
 Oprócz więzi jakie łączą właścicieli i ich psy, zbadaliśmy i oceniliśmy również fizyczne podobieństwo. Jurorzy próbowali także zmierzyć długość uszu kundelków, ale nie każdy piesek miał na to ochotę;) Za to bardzo chętnie obdarzały swoich opiekunów "buziakami" w konkursie na najczulszy pocałunek. Mogliśmy się też przekonać, że kundelki to bardzo uzdolnione zwierzaki, potrafią wykonywać różne polecenia, a nawet śpiewać;)  Właściciele piesków  chętnie opowiadali historie swoich podopiecznych, często bardzo smutne, ale co najważniejsze, ze szczęśliwym zakończeniem. Nie mogło oczywiście zabraknąć najsympatyczniejszego kundelka roku 2011, czyli suczki Bezy.
Część inauguracyjną stanowił niezwykle efektowny pokaz tresury, w którym pieski  prezentowały swój spryt, zwinność i posłuszeństwo w wykonywaniu komend. Pochwaliliśmy się naszymi cudownymi kundelkami, które podobnie jak tegoroczny zwycięzca, czekają w schronisku na swoją szansę. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję, aby wyczulić  na los bezdomnych zwierząt i zachęcić do adopcji.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie.  Dziękujemy  firmie  Modart Outdoor Sp. z o.o. za udostępnienie  telebimu.


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie i miesięcznik Cztery Łapy Kochamy Zwierzaki mają zaszczyt zaprosić na organizowane już po raz drugi w Lublinie "Wybory Najsympatyczniejszego Kundelka 2012". Szczęśliwi "posiadacze"  przygarniętych psiaków nie "legitymujących" się żadnym rodowodem;) proszeni są o stawienie dnia 14 października 2012r. na lubelskich Błoniach. Kandydatów do zaszczytnego miana kundelka roku wraz z ich opiekunami przyjmować będziemy z ogromną radością od godziny 12-ej. Wy już wiecie, że Wasze szczekające czworonogi są najlepsze na świecie, pozwólcie i nam się o tym przekonać!


Gorąco zapraszamy również na organizowany przez lubelskie schronisko tuż przed wyborami czyli o godz. 11.00 pokaz tresury psów (frisbee, agility, posłuszeństwo) oraz prezentację psów ze schroniska.


Brak komentarzy: