niedziela, 27 czerwca 2010

EkoPiknik Rodzinny 27-06-2010


Bardzo licznie pojawili się lublinianie na tegorocznym EkoPikniku Rodzinnym nad Zalewem Zemborzyckim. Bardzo długa była lista firm i organizacji, które brały czynny udział w pikniku zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Lublina i Marszałka Województwa Lubelskiego.

Przy pięknej pogodzie, każdy czy to młodszy czy starszy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Były wystawy, konkursy, pokazy, znakowanie rowerów, występy taneczne oraz liczne gry i zabawy . Dzieci miały pyszną zabawę szczególnie w strefie "dzikiego zachodu" a starsi przyjemny relaks na świeżym powietrzu. Nasze Schronisko prezentowane przez liczną grupę pracowników, wolontariuszy i stażystów pokazało wspaniałe bezdomne psy i koty oraz zwierzęta egzotyczne. Razem z nami swoje piękne okazy przedstawił Lubelski Serwis Akwartystyczno-Terrarystyczny. Nasz pyton wybrał się na długi spacer (oczywiście pod okiem Nadii i Bartka ) dając piękną okazję wszystkim chętnym do zrobienia sobie z nim pamiątkowych zdjęć znad zalewu.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym stoiskiem, za adopcje pieska i czterech kotków, a wszystkich, którzy zapoznali się z naszą akcją "Czekam na Ciebie" zapraszamy do schroniska.piątek, 25 czerwca 2010

Czekam na Ciebie

Rozpoczynamy akcję adopcyjną „Czekam na Ciebie”
Plakaty z wizerunkami zwierząt do adopcji będą widoczne na terenie Lublina.
Zachęcamy do adopcji szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, w którym jest bardzo duża ilość różnorodnych psów i kotów, łatwiej będzie o wybór tego wymarzonego.
Możesz wspomóc naszą akcję biorąc plakat ze schroniska i wieszając go w widocznym miejscu na terenie Lublina.
sobota, 12 czerwca 2010

Wizyta w ZS Przybysławice

12 czerwca zostaliśmy zaproszeni na corocznie organizowane Święto Szkoły w Przybysławicach niedaleko Lublina.
Szkolny teatr, kiermasze, pokazy ratownictwa medycznego i Straży Pożarnej, motocykliści, rozgrywki sportowe i wiele innych atrakcji z udziałem młodzieży towarzyszyło szkolnej imprezie. A z naszej strony Bartek Gorzkowski wraz ze swoją „egzotyczną” grupą Maćkiem, Kacprem i Damianem zaprezentował wspaniałe gadzie okazy: pytona i legwana, opowiadał o zwyczajach naszych rodzimych węży i jaszczurek, a wspaniałym pokazem iluzji zaskarbił sobie wielkie uznanie młodych ludzi.