sobota, 30 stycznia 2010

Adopcje w KAKADU


Od paru miesięcy w sklepie KAKADU znajdującym się w Galerii OLIMP przy Al. Spółdzielczości Pracy 34 w Lublinie prezentowane są kotki z naszego schroniska. Małe i duże, młodsze i starsze, czarne i bure, wszystkie proszące o przygarnięcie.
Dzięki pracownikom sklepu, którzy współpracują z nami, a teraz z wielkim sercem uczestniczą w adopcjach, w ciągu 3 miesięcy udało się dla ponad 30 kotków znaleźć nowy dom.
Sklep KAKADU zorganizował świetne warunki dla naszych zwierzaków.
Duża, wygodna i przyciągająca uwagę kocia klatka znajduje się w witrynie sklepu. Kotki czują się tam dobrze a adopcje odbywają się często już na drugi dzień od przyjazdu ze schroniska. To wspaniałe działanie, które cieszy nas, nowych właścicieli i oczywiście wszystkie adoptowane koty.
Dziękujemy pracownikom i kierownictwu KAKADU i jednocześnie zapraszamy do odwiedzania sklepu w każdy dzień tygodnia od 10:00 do 21:00. (w niedzielę do 20:00)
piątek, 15 stycznia 2010

Zakupy

Miło nam zakomunikować, że dzięki wygranej w konkursie TESCO (trzecie miejsce), nasze schronisko wzbogaciło się w specjalistyczne klatki dla psów i kotów. Jak bardzo były one potrzebne świadczy to, że tuż po rozpakowaniu jeszcze w korytarzu znalazły się w nich dwa koty i piesek oczekujące na zabiegi lekarzy weterynarii.
Kupiliśmy także pralkę marki SIEMENS, która będzie wykorzystywana do codziennego prania legowisk i kocy dla zwierząt. Nie zapomnieliśmy też o egzotarium, które wzbogaciło się w terrarium z pełnym wyposażeniem. Zamówiliśmy również specjalistyczny sprzęt dla patrolu interwencyjnego.
A wszystkie te noworoczne prezenty były możliwe dzięki wielkiemu poparciu naszego schroniska w konkursie Tesco przez mieszkańców nie tylko Lublina ale także wielu przyjaznych nam ludzi w Polsce. Dziękujemy za to wsparcie, które zaowocowało unowocześnieniem schroniska i usprawnieniem naszej pracy.


poniedziałek, 11 stycznia 2010

Loteria fantowa w SP nr 21

Wspaniałe są inicjatywy młodych ludzi biorące się z potrzeby serca, którzy razem z pomocą bliskich i przyjaciół integrują środowisko jednocześnie pomagając potrzebującym.
Tak też się stało w Szkole Podstawowej nr 21 w Lublinie gdzie szkolna królowa Natalia Kowalczuk zorganizowała loterię fantową, a cały jej dochód został przeznaczony na zakup karmy, smyczy i obroży dla psów i kotów naszego schroniska
Rosną nam serca tak jak rosną młodzi wrażliwi na zwierzęta młodzi ludzie w Lublinie.
Dziękujemy Natalii Kowalczuk i całej Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie za wspaniały pomysł i realizację pomocy.